فناوری های شرکت مایکرو ورد شامل ارائه راه حل های پیشرفته امنیتی میشود. به علاوه این شرکت متخصص در تولید آنتی ویروس، آنتی اسپم، امنیت محتوا و همچنین راه حل های پیشگیری از نفوذ در شبکه است.این شرکت در ایالت نیوجرسی آمریکا قرار دارد و دارای دفاتری در هند، مالزی، آفریقای جنوبی و آلمان میباشد.با این توضیحات میتوان گفت که مایکرو ورد یک شبکه قوی از نظر همکاری و نمایندگی فروش در سراسر جهان میباشد.

مایکرو ورد کار خود را درسال 1993 بوسیله یک تکنوکرات پویا و کار آفرین به نام Govind Rammurthy  آغاز کرد.این شرکت به واسطه تعریف جدیدی که برای راهکارهای امنیتی انجام داده است و همچنین تولید فناوری های به روز و خلاق همواره حرکتی روبه جلو داشته و پیشرفتی چشمگیر را داشته است.اساس کار این شرکت ارائه راه حل ها و راهکارهای امنیتی برای کامپیوتر های خانگی و همچنین شبکه های کوچک و بزرگ است.

محصولات شرکت مایکرو ورد جهت ارزیابی از نظر کیفیت،آزمون های حرفه ای و دقیقی را گذرانده اند و توانسته اند در این آزمون ها موفق به کسب گواهینامه های معتبر شوند. از جمله این آزمون ها و گواهینامه ها میتوان به Virus Bulletin ، Checkmark TUCOWS, Red Hat Ready ، Novell Ready  و گواهینامه معتبر AV-Compratives  اشاره کرد.

بزرگترین دارایی و سرمایه شرکت و همچنین هدف اصلی آن مشتری مداری است. تیم اصلی شرکت متشکل از کارشناسان زبده سیستم عامل های مختلف ، نوابغ بازاریابی، کارشناسان ارشد در خرید و فروش و امور مالی است. این شرکت همواره مشتاق استخدام بهترین و درخشانترین استعدادها در خارج و داخل بوده است.

تکنولوژی ها:

MWL: یک فناوری انقلابی و ابتکاری است که بوسیله مایکرو ورد توسعه یافته است. MWL  بین لایه Winsock و برنامه های کاربردی کاربر قرار دارد و باعث میشود که از ورود محتوای خطرناک به لایه های کاربردی قبل از عبور از لایه Winsock جلوگیری شود و یک امنیت و حفاظت 24 ساعته برای اطلاعات و سیستم شما ایجاد کند.

NILP: این تکنولوژی در Mail Scan استفاده می شود که بر اصول هوش مصنوعی طبق مکانیزمی منطقی اسپم و فیشینگ را کنترل می کند. این تکنولوژی می تواند هر یک از ایمیل ها رابا توجه الگوهای رفتاری  کاربر تجزیه و تحلیل می کند

محصولات:

محصولات کلیدی و اصلی شرکت مایکرو ورد ای اسکن و میل اسکن و X-Spam  میباشند. ای اسکن یک آنتی ویروس پیشرفته و آنتی اسپم میباشد که میتواند از سیستم سرور در برابر تروجانها،ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، جاسوس افزارها ،هرزنامه ها، فیشینگ ها و...محافظت کند.

میل اسکن: میل اسکن یک آنتی ویروس و آنتی اسپم است و راه حلهایی را برای مشکلات پست های الکترونیکی، اسپم ها، هرزنامه ها و فیشینگ ها ارائه میدهد. کاربرد این نسخه برای محافظت از ایمیلهای کاربر میباشد.

مشارکت در تکنولوژی ها:مایکرو ورد به عنوان یک ISV (فروشنده مستقل نرم افزار )با بخشی از شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری معتبر مانند مایکروسافت و اینتل و IMBهمکاری دارد. به علاوه با شرکتهای دیگری نیز همچون لینوکس و Red Hat مشارکت دارد. در حال حاضر محصولات مایکرو ورد یک محافظ جامع و کامل برای سیستم عاملهای مختلف میباشد.