سوالات متداول
 
  چرا بعد از وارد کردن کد فعالسازی پیغام invalid license key را دریافت میکنید؟

در هنگام وارد کردن کد فعال سازی چند کاراکتر را به درستی وارد نکرده اید و یا تاریخ استفاده از کد گذشته است.

در چه صورت پیغام Incorrect system date را دریافت میکنید؟

این پیغام را زمانی دریافت میکنید که تاریخ و ساعت دستگاه شما به روز نباشد و شما باید تاریخ دستگاه خود را به میلادی به روز کنید و همچنین ساعت خود را چک نمایید که درست باشد.

در چه صورت پیغام Activation faild!please check proxy setting را دریافت میکنید ؟

این پیغام را زمانی دریافت میکنید که تنظیمات برای اتصال به اینترنت نادرست باشد که شما باید این تنظیمات را تغییر داده و یا اتصال خود را تغییر دهید.

آیا ای اسکن بر روی تمامی سیستم ها و کامپیوترهای رایج نصب میشود؟

بله شما میتوانید ای اسکن را بر روی تمامی سیستمها نصب کنید و از نسخه های حرفه ای خانگی و یا شبکه آن استفاده کنید.

چه زمانی پیغام Monitor is not Loaded را دریافت میکنید؟

این پیغام را زمانی در یافت میکنید که ورژن آنتی ویروس شما به روز نمیباشد، شما میتوانید با مراجعه به سایت ما و یا با استفاده از یکی از لینک های زیر جدیدترین Hotfix مربوط به نسخه نرم افزار خود را دریافت نموده و پس از نصب آن بر روی سیستم مشکل شما حل خواهد شد.چه زمانی پیغامKey not present in our database را دریافت میکنید؟

این پیغام را زمانی دریافت میکنید که کد 30 کاراکتری را به صورت صحیح وارد نکرده باشید پس از دقت در وارد کردن و اصلاح کد مشکل حل خواهد شد.

ای اسکن یکی از برنامه هایی را که کاربر به آن نیاز دارد را مسدود کرده است؟

گاهی ممکن است برخی یرنامه های شما دارای مشکلاتی باشد که برای سیستم شما خطرساز باشد.ای اسکن به وسیله دیواره آتش پیشرفته خود این برنامه هارا مسدود میکند.حال ممکن است کاربر به آن برنامه نیاز داشته باشد و به خواست خود میتواند برنامه را از لیست برنامه  های مسدود شده خارج کند.بدین صورت که روی گزینه Firewall روی صفحه اصلی آنتی ویروس کلیک میکنیم و پس از آن به قسمت تنظیمات میرویم. در صفحه بعدی روی سربرگ Aplication Rule کلیک میکنیم .در صفحه باز شده لیست تمامی برنامه هایی را که آنتی ویروس مسدود کرده است را مشاهده میکنید شما میتوانید با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Permit آن برنامه را از لیست برنامه های مسدود شده خارج کنید.

یکی از فایل ها و فولدرهای سیستم به عنوان فایل مخرب شناسایی میشود؟

بعضی از فایل ها و فولدرهایی را که آنتی ویروس تشخیص میدهد برای سیستم مشکل ساز خواهند شد بوسیله آنتی ویروس مخرب شناسایی میشونمد شما میتوانید با استفاده از یک سری تنظیمات کاری کنید که دیگر این فایل ها و فولدرها به عنوان فایل مخرب شناسایی نشوند و آنتی ویروس دیگر کاری به این فایل ها نداشته باشد.روی گزینه File Antivirus کلیک کنید و پس از آن در صفحه باز شده در لیست سمت راست شما میتوانید روی گزینه Exclude fale/folder کلیک کنید و در این قسمت فایل مورد نظر را برای آنتی ویروس تعریف کنید تا مشکل ذکر شده حل شود.

کاربرد Mail Antivirus و Anti Spam چیست؟

این دو قسمت را باید برای سیستم هایی فعال کرد که از outlook برای ارسال ایمیل هایشان استفاده میکنند و نمیتوان برای ایمیل های معمولی استفاده کرد.

پس از نصب ای اسکن دچار کندی سیستم شده اید؟

ممکن است که سیستم شما از لحاظ سخت افزاری برای نصب آنتی ویروس مناسب نباشد و یا اینکه ممکن است سیستم شما ویروسی باشد.

پس از نصب ای اسکن اینترنت قطع میشود ؟

ابتدا روی آیکون ای اسکن کنار ساعت راست کلیک کنید و آنتی ویروس را pause کنید.اگر اینترنت وصل نشد اپراتور اینترنت خود را در جریان قرار دهید یا اتصالات خود را چک نمایید اما اگر وصل شد با پشتیبانی شرکت کارنما رایانه تماس حاصل فرمایید.              

پس از تعویض ویندوز آنتی ویروس فعال نمیشود؟

ابتدا ساعت و تاریخ دستگاه خود را چک نمایید.
در مرحله بعد اتصال خود را به شبکه اینترنت چک نمایید.
اگر مشکل حل نشد با پشتیبانی شرکت کارنما رایانه تماس حاصل فرمایید.

اگر نرم افزار به صورت اتوماتیک اجرا نشد؟

روی آیکون CD ROM راست کلیک کنید Open را بزنید. حال از پوشه eScan فایل موجود در پوشه را برای نصب اجرا بفرمایید.

اگر ای اسکن به روز (Update) نشد چه باید کرد؟

ابتدا تاریخ و ساعت و همچنین اتصال خود را به شبکه اینترنت چک نمایید.
(لازم به ذکر است که اگر به اینترنت وصل باشد آنتی ویروس به صورت اتوماتیک به روز میشود.)

نمیتوانید سایت های مختلف را باز کنید؟

-روی گزینه دیواره آتش (FireWall) کلیک کنید و چک کنید که گزینه Block all فعال نباشد.
-در گزینه Web Protection چک کنید که Parental Control فعال نباشد


چگونه می توان با ای اسکن فایلهای مختلف را Block کرد ؟

ابتدا شما می توانید با کلیک بر روی گزینه فایل آنتی ویروس Setting را باز کرده و سپس گزینه Block File را انتخاب کنید . پس از انتخاب این گزینه با کلیک بر روی گزینه Add می توانید فایل مورد نظر را با فرمت خاص آن فایل به زیرمجموعه ای اسکن اضافه کرده تا از بازشدن  و یا اجرای آن Format  بر روی سیستم شما جلوگیری کند . 


 
چگونه می توان از فایل های خاص و مهم توسط تنظیمات دستی حفاظت نمود ؟

شما می توانید بر روی گزینه File Antivirus کلیک کرده و پس از باز شدن آن Setting را انتخاب نمایید و سپس گزینه Folder Protection را انتخاب کنید . پس از انجام این مراحل روی گزینه Add کلیک کنید و فایل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با این کار شما می توانید از پوشه مورد نظر خود که دارای اهمیت می باشد ، حفاظت بیشتری انجام دهید 


 
دریافت سرویس پشتیبانی eScan از طریق چت؟

شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Help  این گزینه را باز کرده و سپس روی گزینه  Live chat  کلیک کنید . در این مرحله سیستم شما باید به اینترنت متصل باشد . پس از انجام مراحل فوق و باز شدن  Live chat  شما در قسمت  Department گزینه  Support-Online را انتخاب کرده و سپس ایمیل و نام کامل خود را وارد کنید و بعد گزینه Submit را انتخاب کنید و پس از انجام مراحل فوق شما می توانید از پشتیبانی 24 ساعته و Online ای اسکن استفاده کنید . 


 
چگونه می توان نسخه نرم افزار را به روز نموده ؟

شما با بازکردن صفحه اصلی نرم افزار روی گزینه Tools کلیک کنید سپس بعد از بازشدن این صفحه روی گزینه Download Last hotfix  کلیک کنید تا نرم افزار بتواند نسخه جدید خود را دریافت کند . به خاطر داشته باشید در این مرحله نیز باید به اینترنت متصل باشید . 


 
چه محصولاتی در نسخه 11 ای اسکن وجود دارد ؟

برای کاربران خانگی می توان از محصولات اینترنت سکوریتی و آنتی ویروس نام برد و برای دفاتر و شرکتها ی کوچک می توان از محصول Small Office  استفاده کرد و برای دیگر شرکتها که حجم زیادی از سرورها و کاربران در آنها قرار دارد می توان از محصولات تحت شبکه (Corporate) استفاده کرد . 


 
 حداقل سخت افزار مورد نیاز برای نصب و اجرای آنتی ویروس eScan ؟

برای نصب ای اسکن نسخه 11 و اجرای آن شما نیاز به یک سیستم دارید که حداقل توانایی های  که در پایین آمده را داشته باشد .
Processor: Pentium II 200MHz
RAM: 256 MB of RAM (Recommended 512 MB)
HDD: 700 MB of Free Hard Disk Space
Additional Drives: CD-ROM Drive

 
ای اسکن بر روی چه سیستم عامل هایی قابل نصب و اجرا می باشد ؟

Windows XP Professional with SP2 and above (32 bit)
Windows XP with SP2 and above (64 bit)
Windows Vista Ultimate (32&64 bit)
 Windows Vista home Premium (32&64 bit)
Windows Vista home basic (32&64 bit)
Windows Vista Business (32&64 bit)
Windows Vista Enterprise (32&64 bit)
Windows 7 Ultimate (32&64 bit)
Windows 7 home Premium (32&64 bit)
Windows 7 home basic  (32&64 bit)
Windows 7 Business (32&64 bit)
Windows 7 Enterprise (32&64 bit)


 
روش مسدود کردن USB در آنتی ویروس ای اسکن نسخه اینترنت سکیوریتی؟

شما با وارد شدن به قسمت امنیت در نقطه پایانی (End Point Security) روی گزینه Setting کلیلک کرده و پس از باز شدن آن روی گزینه Device Control کلیک کنید . در این قسمت شما می توانید برای مسدود کردن USBها از دو روش استفاده کنید . در روش اول با انتخاب گزینه Block USB Port دسترسی به USB کاملاً مسدود می شود . در روش دوم می توانید برای USB Port سیستم خود کلمه عبور انتخاب کنید که برای فعالسازی این قسمت باید گزینه Ask for Password را انتخاب کرده و کلمه عبور دلخواه خود را وارد کنید تا اگر سخت افزاری به Port سیستم متصل شد، برای فعال شدن آن از کاربر کلمه عبور بخواهد و یا می توانید با انتخاب گزینه Read Only-USB فقط اجازه دهید که USBها و یا هارد دیسک های متصل شده به سیستم خوانده شود و اجازه هیچ گونه جابجایی اطلاعاتی را نداشته باشد .  


 
 Scan White Listed USB Devices چیست ؟

در قسمت امنیت در نقطه پایانی  (End Point Security) شما می توانید تمامی سخت افزارهایی را که از طریق USB به سیستم متصل می شود مانند هارد و یا فلش را مسدود کنید و یا برای آنها کلمه عبور تعریف کنید . در ضمن اگر بخواهید می توانید بعضی از این سخت افزارها را به ای اسکن معرفی کنید تا جلوی آنها مسدود نشود و یا نیاز به کلمه عبور برای بازشدن آنها نباشد . شما می توانید با وارد شدن به قسمت امنیت نقطه پایانی و کلیک بر روی گزینه Setting به این امکانات دسترسی پیدا کنید . پس از وارد به قسمت Setting  روی گزینه Device Control کلیک کرده و با انتخاب Scan White Listed USB Devices در این قسمت شماره سریال و نام این سخت افزار را وارد کرده تا ای اسکن از اتصال آنها به سیستم جلوگیری نکند . 

 
 چگونه می توان DVD/CD را مسدود و یا دسترسی آن را محدودکرد ؟

شما با وارد شدن به قسمت End Point Security و انتخاب گزینه Setting و پس از آن روی گزینه Device Control کلیک کنید و پس از باز شدن این قسمت در پایین این پنجره با انتخاب گزینه Block CD/DVD می توانید دسترسی به CD/DVD ROM سیستم را کلاً مسدود کرده و یا با انتخاب گزینه Read Only CD/DVD فقط اجازه خوانده شدن CD یا DVD را بدهید و از هرگونه جا به جا شدن اطلاعات بر روی سیستم خود جلوگیری کنید .

 
 آیا ای اسکن از فایلهای قرنطینه شده حفاظت میکند ؟

بله ای اسکن تمامی فایلهایی که در قرنطینه خود نگه داشته است را کنترل و حفاظت و حراست میکند تا به سیستم سرایت نکند و بعد از 28 روز آنها را پاک میکند


 
 چگونه می توان قسمت های مختلف سیستم خود را طبق زمان بندی مشخص پاکسازی کرد ؟

شما می توانید بر روی گزینه Privacy Control کلیک کنید و پس از باز شدن این قسمت بر روی گزینه Setting کلیک کنید و با انتخاب General می توانید به این قسمت دسترسی پیدا کنید . در این قسمت شما برای فعال سازی آن با انتخاب گزینه  Run at System Start Up می توانید این اجازه را به ای اسکن بدهید که هرموقع کامپیوتر شما روشن شد و وارد ویندوز شد شروع به این پاکسازی کنید و یا با انتخاب گزینه Run Every Day at می توانید برای انجام این کار زمان مشخص انتخاب کنید تا در آن زمان فعال شود . این پاکسازی شامل پاکسازی قسمتهایی است مانند:
Clear Auto –Complete Memory – Clear Last Run Menu
Clear Temporary Folders- Clear Last Find Computer
Clear Browser – Address bar History- Clear Last Search Menu
Clear Recent Document – Clear File and Folder
Clear Open /Save Dialog Box History – Empty Recycle Bin
Clear Cache –Clear Cookies – Clear Plugging
Clear Active – Clear History
 
شما می توانید هرکدام از این گزینه ها را که می خواهید فعال کنید و هرکدام که نیاز به پاکسازی ندارد غیرفعال باشد .


در صورتی که هیچ کدام از موارد فوق پاسخگوی مشکل شما نبود، می توانید از طریق قابلیت گفتگوی آنلاین که در صفحه اصلی سایت قرار داده شده است با همکاران بخش پشتیبانی گفتگو و مشکل خود را مطرح نمایید.