نسخه سازمانی ای اسکن همراه با تکنولوژی ابر (CS Version)


فناوری اطلاعات به عنوان یکی از ستون های کلیدی در هر نوع کسب و کار به حساب می آید، به همین دلیل استراتژی های امنیت در فناوری اطلاعات ( IT ) به عنوان بخش مهمی از سیاست های هر سازمان حساب می شود. در میان افزایش دائمی تهدیدات در چشم انداز امنیت سایبر، حمایت از مالکیت معنوی و حفظ امنیت اطلاعات با ارزش سازمانی در مقابل سرقت یا سوء استفاده، در تداوم کسب و کار یک مسئله حیاتی است.
نسخه جدید سازمانی ای اسکن با تکنولوژی ابر با تقویت توانایی های امنیتی سایبری با ارائه حفاظت چند لایه ای، زیرساخت هایIT  سازمان را از تهدیدات پیچیده محافظت نموده و امنیت اطلاعات حیاتی سازمان را به طور موثر و بدون این که مانع رشد کسب و کار سازمان شود تضمین می کند. این محصول ترکیبی عالی از فن آوری های پیشرفته و آینده نگرانه فراهم کرده است که به همان کیفیت برقراری امنیت در سیستم های ویندوزی، امنیت در سیستم های مبتنی بر مکینتاش و لینوکس در شبکه را فراهم می کند.
این آنتی ویروس دارای فناوری های پیچیده نظیر DIRC  و MWL  و NILP میباشد. این فناوری ها برای ایجاد امنیت و حفاظت روی سرور و کاربران ایجاد شده است و همچنین به مدیر امکان مدیریت در نقاط پایانی  (USB , CD/DVD, …) را میدهد. کنسول مدیریت تحت وب ( EMC ) یک قابلیت جدید است که مدیریت بر امنیت سرور و کلاینتها را در شبکه یک شرکت آسان میکند.
این محصول به طور کامل با تمامی سیستم عامل های موجود هم خوانی داشته و در صورت وجود هرگونه سیستم عاملی در داخل شبکه امکان کنترل از طریق کنسول مرکزی را برای مدیریت فراهم میکند. به این ترتیب قادر خواهید بود یک شبکه که دارای چندین نوع سیستم عامل مختلف می باشد را از طریق یک کنسول مدیریتی مرکزی کنترل نمایید.


نکات کلی ( برای سیستم های ویندوزی )

1. کنسول تحت وب جدید و ایمن با صفحه گزارشات کامل و خلاصه سازی شده

2. امنیت در نقاط پایانی و کنترل درگاه ها به صورت پیشرفته
3. اطلاع رسانی و هشدار از طریق ایمیل
4. گزارش از فعالیت تمام پرینترها در شبکه
5. مدیریت دارایی ها و دستگاه های موجود در سازمان
6. ضد هرزنامه پیشرفته
7. ایجاد یک رمز عبور برای کنسول های کاربری و کنترل ماژول های آن ها از طریق آن
8. مدیریت بر اساس نقش و وظیفه افراد در سازمان
9. کنترل و امنیت در وب پیشرفته
10. اسکن سریع تر و هوشمندانه بهینه سازی شده
11. فایروال دوطرفه پیشرفته
12. کنترل حریم خصوصی
13. به روز رسانی لحظه ای گزارشات عملکرد کاربران
14. پیشگیری از شیوع مشکلات و اختلالات در شبکه ، گزارشات رویدادهابه صورت لحظه ای
15. مدیریت به روزرسانی های نرم افزاری
16. مسدود کردن فایل های خاص و حفاظت از پوشه های مهم به صورت پیشرفته
17. محافظت در برابر تغییرات ناشی از پروکسی بر روی سیستم ها
18. پشتیبانی از SNMP و Syslog


نکات کلی (برای سیستم عامل های لینوکس و مکینتاش)

1. کنترل موثر دستگاه ها از طریق کنترل USB و کنترل دستگاه های ورودی و خروجی
2. محافظت موثر دائمی و بلادرنگ از سیستم ها
3. اسکن دلخواه سیستم ها
4. اسکن زمانبندی شده سیستم ها


 
ویژگی های کلیدی نرم افزار:

   

رابط امن جدید تحت وب


رابط امن جدید وب با استفاده از تکنولوژی SSL برای رمز نگاری تمام ارتباطات بین سرور و کاربران است و به طور موثر از حملات جلوگیری میکند.
بوسیله کنسول مدیریتی ای اسکن مبتنی بر وب ( EMC) مدیران شبکه میتوانند از هم اکنون نظارت برانواع اقدامات امنیتی را داشته باشند.از جمله این اقدامات میتوان به به روز رسانی ضد تروجان ها و ضد هرزنامه ها اشاره کرد. ای اسکن همچنین با استفاده از یک مرورگر به شما کمک میکند که ماژول های ای اسکن را غیر فعال کنیدو همچنین در پاک کردن دیگر نرم افزارهای آنتی ویروس به شما کمک میکند.به علاوه امنیتی یکپارچه و سراسری را در شبکه ایجاد میکند.
 
داشبورد خلاصه شده برای امنیت و مدیریت بهتر سیستم


داشبورد خلاصه شده این امکان را به شما میدهد که آماری از وضعیت کاربران تحت کنترل را در فرمت های گرافیکی داشته باشید . از قبیل وضعیت استقرار ، وضعیت امنیتی سیستمهای کاربران و گزارشات امنیتی و ....

لیست سفید، تکنولوژی هوشمند در اسکن


ای اسکن با استفاده از این تکنولوژی برنامه ها و یا فایلهایی را که یک بار اسکن نموده به لیست سفید معرفی می کند و فقط به دنبال عوامل جدید و ناشناخته و اصلاح فایلهای آسیب دیده میباشد که منجر به اسکن سریعتر سیستم خواهد شد و  این اطمینان را به کاربران   می دهد که رایانه شان در هنگام کار با این نرم افزار و اسکن رایانه، دچار افت سرعت نخواهد شد.
 
پیشگیری از شیوع تهدیدات و فایلهای آلوده در
شبکه

ای اسکن به صورت خودکار مانع از گسترش عفونت های مخرب بر روی شبکه میشود و همچنین میتواند هشداری مبنی بر شیوع بیماری در شبکه را به مدیر سیستم ارسال کند.مدیران میتوانند گزارش جامعی را در مورد تمامی مشتریان نمایش دهند و هم چنین میتوانند این گزارشات  را در فورمت هایJPEG و PDF و HTML برای تجزیه و تحلیل دقیق ارسال کنند.
 
مدیریت در Hotfix


مدیران از هم اکنون میتوانند مشکلات اساسی و بحرانی منتشر شده را توسط ای اسکن و مایکروسافت برطرف کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمام مشتریان در شبکه را با آخرین Update مدیریت کنند.

فایروال پیشرفته بر روی هم سرور و هم کلاینت


فایروال دو طرفه با قوانین از پیش تعریف شده در این نسخه موجود است که مربوط به تمام ترافیک های ورودی و خروجی شبکه با توجه به سیاست های تعریف شده برای کلاینت ها است.


رابط گرافیکی (صفحه کاربری) آسان بر روی کلاینت ها

این آنتی ویروس به روز، با ظاهری زیبا و کاربری آسان می باشد، این نسخه از آنتی ویروس مرسوم و با طراحی جالب برای کاربر می باشد. این نوع طراحی باعث شده که همه کاربران چه تازه کار و چه حرفه ای بتوانند به راحتی از این آنتی ویروس استفاده کنند.

 
 

بهترین حفاظ در مقابل تهدیدات امینتی همراه با جلوگیری از کند شدن سیستم 

ای اسکن بدون به خطر انداختن سرعت کامپیوتر شما حفاظت جالب توجهی از سیستم شما  بعمل می آورد. این آنتی ویروس با به کار گیری تکنولوژی لیست سفید منجر به اسکن سریع سیستم شما می شود و تضمین میکند که کامپیوتر شما کند نخواهد شد حتی در حالی که نرم افزار در حال اسکن دقیق سیستم شما می باشد.

حفاظت موثر از تمام فایل ها و پوشه های موجود در رایانه

ای اسکن دارای فناوری پیشرفته و ابتکاری در هنگام انجام اسکن فایل ها ایمیل ها و پیوست های ایمیل می باشد. این کار را با کمک گرفتن از فناوری حفاظت از خود انجام میدهد که مانع از این میشود که نسل جدید نرم افزارهای مخرب برای سیستم شما مشکلی ایجاد کنند و باعث اخلال در کارکرد سیستم شما شوند.
 


حفاظت اطلاعات سیستم شما در برابر سرقت تروجان ها

ای اسکن دارای یک فیلتر آدرس اینترنتی می باشد که باعث جلوگیری از حمله تروجان ها به سیستم کاربر در محیط های سایبری می شود، بدین صورت که دسترسی کاربر را به سایتهای دارای اینگونه تروجانها مسدود می کند.

 


حفاظت کامل دیجیتالی و  کنترل توسط مدیر شبکه

ای اسکن با استفاده از این امکان حفاظت از سیستم کاربر را در محیط وب افزایش می دهد. صفحه کلید مجازی و حفظ حریم خصوصی برای کودکان از ویژگی های ای اسکن می باشد. فیلتر کردن مبتنی بر پاپ آپ ها و دسترسی به  سایت های با  محتویات مخرب در زمانی که کودک شما در خانه تنها از اینترنت استفاده می کند خیالتان را راحت می کند. همچنین این نرم افزار با فیلتر فیشینگ پیشرفته و صفحه کلید مجازی از شما در برابر کی لاگرها در زمانی که در حال تایپ اطلاعات حساس مانند کلمات عبور و یا رمز کارت اعتباری خود هستید، محافظت می کند. 

 
 


حفاظت کامل در برابر حملات مبتنی بر شبکه

ای اسکن شامل مجموعه های از کنترل دسترسی از پیش تعریف شده می باشد که شما در زمان نیاز می توانید به آنها دسترسی داشته باشید و بدین وسیله می توانید دیواره آتشین خود را برای محافظ سیستم عامل خود سفارشی کنید. علاوه برا این کاربر می تواند نظارت ترافیک ورودی و خروجی سیستم خود را داشته باشد. مزیت این کار جلوگیری از مسدود شدن فایلهای اجرایی مبتنی بر شبکه است و همچنین جلوگیری از آلوده شدن شبکه می باشد.


 

مشخص کننده مشخصات کامل دستگاه کاربر جهت مدیریت بهتر رایانه 

 ای اسکن به شما امکان انجام مدیریت دارایی های استاتیک را با استفاده از ابزاری به نام اطلاعات سیستمی می دهد. این ابزار کمک میکند تا مدیران بتوانند اطلاعات کامل و جامع سیستم درباره سخت افزار و نرم افزارهای مستقر بر روی سیستم را بدست آورند.

 
 

جلوگیری از سرقت اطلاعات و آلوده شدن سیستم کاربر از طربق درگاه USB ، همراه با قابلیت واکسیناسیون USB درایوها


ای اسکن با استفاده از این امکان از آلوده شدن سیستم شما و به سرقت رفتن اطلاعات مهم شما جلوگیری می کند. همچنین با استفاده از این امکان شما می توانید مدیریت مسدود کردن نرم افزارهای نصب شده بر روی رایانه خود را داشته باشید. همچنین قادر خواهید بود درایوهای نوری دستگاه های کلاینت CD-DVD/RW ها را مسدود نمایید

 

حفاظت مخصوص از فایل ها  و پوشه هایی که برای شما بسیار محرمانه هستند 


ای اسکن یک ویژگی جدید را برای شما فراهم کرده است و شما می توانید با استفاده از آن فایلهای خاص و پوشه های محرمانه حفاظت بیشتری را بعمل آورید. مزیت اصلی این ویژگی جلوگیری از ورود نرم افزارهای مخرب به فایل های مشخص شده است.لازم به ذکر است که  این فایلها و پوشه ها تا زمانی که محافظت میشود حذف نمی گردند مگر اینکه توسط کاربر از لیست حذف شود.این ویژگی منحصر به فرد به شما کمک میکند تا اطلاعات محرمانه خود را از آلودگی ها و نرم افزارهای مخرب مصون بدارید.

 
 

ریشه کن کردن روت کیت ها و فایل های آلوده که ویندوز در حالت عادی نمیتواند آنها را پاکسازی کند

ای اسکن با استفاده از حالت مبتنی بر دیسک نجات روت کیت ها و آلودگی هایی که به بوت سیستم کاربر متصل است را پاک سازی می کند. علاوه بر این سی دی های ای اسکن به همراه دیسک نجات می باشد که کاربر می تواند از آن استفاده کند.


ارائه گزارش جامع جهت آنالیزدقیق
 

ای اسکن با برخورداری از قابلیت های تهیه گزارشی که دارد، گزارش هایی کامل و دقیق را در اختیار کاربر جهت تجزیه و تحلیل قرار می دهد.
 

چک خودکار سیستم کاربر و دریافت فایل های مهم و حساس سیستم از سایت مایکروسافت

ای اسکن با دریافت خودکار فایل های مهم و اساسی سیستم عامل کاربر از وب سایت شرکت مادر از آلودگی سیستم به نرم افزارهای مخرب جلوگیری می کند.
 


به روز رسانی خودکار آنتی ویروس

ای اسکن به طور مداوم و خودکار نسبت به بروز رسانی خود اقدام می کند. این به روز رسانی ها مداوم به ای اسکن در شناسایی ویروس ها و هرزنامه های جدید از سیستم کاربر کمک می کند.
 

فایروال ( دیواره آتش ) دو طرفه


فایروال پیشرفته ای اسکن قادر به کنترل تمام ترافیک های ورودی و خوروجی سیستم می باشد و از حملات تحت شبکه و یا اینترنتی جلوگیری می کند، ضمن اینکه قابلیت تعیین دستورالعملهای فیلترکننده و یا تعیین سطوح دسترسی می باشد.
 
 
پاک کردن به صورت امن


با استفاده از این قابلیت می توانید اطلاعات خود را پاک کنید با اطمینان از اینکه این اطلاعات در آینده به هیچ عنواو قابل بلزیابی از طریق برنامه های ریکاوری نخواهند بود.
 


شناسایی پیشرفته پست الکترونیکی با هرزنامه ها 


ای اسکن کنترل هرزنامه ها را به طور موثر با استفاده از هوش مصنوعی و فیلترهای پیچیده که بر اساس کلمات کلیدی و عبارات خاصی کار می کنند را انجام می دهد. این تکنولوژی با استفاده از هوش مصنوعی اقدام به دسته بندی پست الکترونیکی و یا هرزنامه ها را برای کاربر فراهم می کند.
 
 
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

ای اسکن تنها برند موجود در بازار است که پشتیبانی از راه دور از طریق سایت مادر را دارا میباشد و این کار را به صورت یکپارچه 24 ساعته در 7 روز هفته انجام میدهد. همچنین امکان پشتیبانی فنی رایگان (از طریق چت) به تمام کاربران محصولات خود را داشته و شماره تلفن های همراه نیز بصورت 7*24 جهت پشتیبانی وجود دارد.

 
ای اسکن در زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، یونانی، ایتالیایی،آمریکای لاتین، نروژی، پرتغالی، اسپانیایی، چینی ساده و روسی در دسترس می باشد.

 
نیازمندی های سیستم:
 
For eScan Server
Microsoft SBS 2011
Microsoft SBS 2011 Essential
Microsoft® Windows® Server 2008 R2, 2008, 2003 R2, 2003; Vista, XP SP 2 and above ( 32 and 64 bit )

Windows® 8 / Windows® 7 (Workstation)
Microsoft® Windows 2000 Service Pack 4 and Rollup pack 1
 2GHz Intel™ Core™ Duo processor or equivalent; 2GB RAM; 2GB disk space
Web Based Management Console
300MHz Intel™ Pentium™ processor or equivalent; 512MB RAM; 30MB disk space
Virtualization Support
Microsoft Virtual Server 2005 R2 with Sp1;
Microsoft Windows Server 2008 R2, 2008 with Hyper-V
VMware Workstation and Workstation ACE Edition 7.0
Oracle VM Virtual Box
Version Info
Current Version = 11 - Multilingual
For eScan Clients
Microsoft SBS 2011
Microsoft SBS 2011 Essential
Windows® Server 2008 (Including R2) ( 32 and 64 bit )
1GHz Intel™ Pentium™ processor; 2GB RAM; 750MB disk space Windows® Server 2003 (Including R2) ( 32 and 64 bit )
300 MHz Intel™ Pentium™ processor or equivalent;2G RAM; 750MB disk space
Windows® 7 ( 32 and 64 bit )( 32 and 64 bit )
Windows® 8 / Windows® 7 (Workstation)
1GHz Intel™ Pentium™ processor or equivalent; 2GB RAM; 750MB disk space
Windows® Vista® ( 32 and 64 bit )
800MHz Intel™ Pentium™ processor or equivalent; 2GB RAM; 750MB disk space
Windows® XP ( 32 and 64 bit ); 2000 Service Pack 4 and Rollup pack 1
300MHz Intel™ Pentium™ processor or equivalent; 2G RAM; 750MB disk space
Operating Systems Supporting eScan Server / Clients
# WKS – Workstation Operating System > Windows® 7/ Vista / XP / 2000 (Workstation) [All 32-bit and 64-bit Editions]
## SRV – Server Class OS > Windows 2000 / 2003 & Windows 2008 [All 32-bit and 64-bit Editions]
 

نکات دیگر :

کنسول واحد برای سیستم عامل های ویندوزی ، مک و لینوکس – دارا بودن تکنولوژی ابر -  تنظیم سیاست های امنیتی -  مدیریت لایسنس ها – خروجی گرفتن و وارد کردن تنظیمات – اجرا و اعمال دستورات و تغییرات از کنسول – مدیریت به روز رسانی – سرویس اعتبار سنجی فایل ها – محافظت آنی و لحظه به لحظه در برابر بد افزارها - مسدود کردن فایل های خاص و حفاظت از پوشه های مهم به صورت پیشرفته - اسکن اکتشافی قدرتمند برای حفاظت لحظه به لحظه -  پشتیبان گیری و بازیابی خودکار فایل های حیاتی سیستمی -  ویزارد برای ایجاد دیسک نجات برای پاک سازی روت کیت ها و فایل های مخرب خارج از محیط ویندوز – پشتیبانی به صورت ریموت تعبیه شده در نرم افزار – پشتیبانی فنی به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته ، آنلاین و از طریق ایمیل، چت ، ریموت و انجمن های گفتگوی اینترنتی